easy5 pts · first answer countspricingpricing-models
Cost-plus pricing
A bakery works out that each cake costs ₹400 to make and sells it for ₹520. Which pricing method is this?
Discussion 0
Join free to post in the discussion.
A bakery works out that each cake costs ₹400 to make and sells it for ₹520. Which pricing method is this?
Join free to post in the discussion.